«Ամեն փոքր հաղթանակ ձեզ ավելի կմոտեցնի երազանքի իրականացմանը». Ռուբեն Սիմոնյան
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Ռուբեն Սիմոնյանը «Սևան ստարտափ սամիթ 2024»֊ի շրջանակներում հուլիսի 25-ին հանդիպում-քննարկում է ունեցել միջոցառման մասնակիցների հետ:
Խարույկի շուրջ անկեղծ և անմիջական զրույցի ընթացքում Ռուբեն Սիմոնյանը ներկայացրել է նախարարության գործունեության շրջանակը, բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում պետության տեսլականն՝ ընդգծելով նախարարության ռազմավարական առաջնահերթությունները: Անդրադարձ է եղել բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի ռազմավարությանը, մշակվող օրենքի նախագծերին և իրականացվող ծրագրերին:
Իր խոսքում նախարարի տեղակալն ընդգծել է նաև, որ հայ ինժեներները մշտապես առանձնացել են՝ բարդ և խրթին լուծումներ տալով գրեթե անլուծելի թվացող խնդիրներին և վստահություն հայտնել, որ հենց դա է լինելու հաջողության գրավականը՝ Հայաստանը ինժեներական և տեխնոլոգիական կենտրոն դարձնելու գործում:
Մասնակից թիմերի երիտասարդ ղեկավարները կիսվել են իրենց գաղափարներով, նախագծերի նախատիպերով: Ռուբեն Սիմոնյանն էլ իր հերթին խրախուսել է վերջիններիս, որ վստահորեն առաջ շարժվեն իրենց գաղափարներն իրականություն դարձնելու համար։
«Երազանքներին նվիրված լինելը և դրանք իրականություն դարձնելն է այն շարժիչ ուժը, որ միշտ ինձ մոտիվացրել է իմ գործունեության ընթացքում։ Երազանքներին հավատալը և դրանք իրականություն դարձնելու ձգտումը, ամեն օր ինձ նոր էներգիայով է լցնում, նոր հույսով, ուժ է տալիս շարունակելու, պայքարելու և իմ ներդրումն ունենալու մեր ընդհանուր նպատակի իրականացման և մեր պետության զարգացման մեջ։
Ամեն փոքր հաղթանակ ձեզ ավելի կմոտեցնի երազանքի իրականացմանը: Երբեք մի հանձնվեք, երբ դժվարություններ հանդիպեն ձեր ճանապարհին: Այդ դժվարությունները թող դառնան հնարավորություններ՝ աճելու և ուժեղանալու համար»-նշել է նախարարի տեղակալը:

25 июля в рамках «Sevan Startup Summit 2024» заместитель министра индустрии высоких технологий РА Рубен Симонян провел встречу и беседу с участниками мероприятия.
В ходе откровенной и прямой беседы у костра Рубен Симонян представил масштабы деятельности министерства, видение государства в сфере высоких технологий, подчеркнув стратегические приоритеты министерства. Было упомянуто о стратегии развития высокотехнологичного сектора, разрабатываемых проектах закона и реализуемых программах.
В своем выступлении замминистра также подчеркнул, что армянские инженеры всегда отличались комплексными и трудными решениями, казалось бы, неразрешимых проблем, и выразил уверенность, что это станет залогом успеха в превращении Армении в инженерно-технологический центр.
Молодые лидеры команд-участниц поделились своими идеями, прототипами проектов. Рубен Симонян, в свою очередь, призвал последних уверенно двигаться вперед для воплощения своих идей в жизнь.
«Преданность мечтам и воплощение их в жизнь — это движущая сила, которая всегда мотивировала меня на протяжении всей моей карьеры. Веря в мечты и стремясь воплотить их в жизнь, каждый день наполняет меня новой энергией, новой надеждой, дает силы продолжать, бороться и способствовать реализации нашей общей цели и развитию нашего государства.
Каждая маленькая победа будет приближать вас к осуществлению вашей мечты. Никогда не сдавайтесь, когда на вашем пути возникают трудности. Пусть эти трудности станут возможностями для роста и укрепления", - сказал замминистра.