ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Վրաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանի գլխավորած պատվիրակությունը հուլիսի 25-26-ն աշխատանքային այցով Վրաստանում է: Պատվիրակության կազմում ընդգրկված են Հայաստան-Վրաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի անդամներ Վահագն Ալեքսանյանը, Արծվիկ Մինասյանը եւ Շիրակ Թորոսյանը:
Հուլիսի 25-ին Ախալցխայում Ռուբեն Ռուբինյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահի առաջին տեղակալ, Վրաստան-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Գիորգի Վոլսկու եւ բարեկամական խմբի անդամների հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորել են Հայաստան-Վրաստան ռազմավարական գործընկերության շարունակական ամրապնդումը, քննարկել միջխորհրդարանական համագործակցության, տարածաշրջանային անվտանգության, քաղաքական, տնտեսական, մշակութային ոլորտների վերաբերյալ հարցեր:
Այնուհետեւ տեղի է ունեցել հանդիպում Վրաստանի Սամցխե-Ջավախեթի շրջանում պետական ներկայացուցիչ Բեսիկ Ամիրանաշվիլիի, Ասպինձա, Ախալքալաք, Նինոծմինդա համայնքների ղեկավարների, ինչպես նաեւ շրջանի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ բազմաոլորտ համագործակցության զարգացման հնարավորություններին:

The delegation headed by Rubinyan met with the leaders of Aspindza, Akhalkalak, and Ninotsminda communities
On July 25-26, the delegation headed by the Deputy Speaker of the RA National Assembly, Head of the Armenia-Georgia Parliamentary Friendship Group, Ruben Rubinyan, is on a working visit to Georgia. Members of the Armenia-Georgia parliamentary friendship group Vahagn Aleksanyan, Artsvik Minasyan, and Shirak Torosyan are included in the delegation.
On July 25, in Akhaltskhai, the delegation headed by Ruben Rubinyan met with the first deputy speaker of the Georgian Parliament, Giorgi Volski, the head of the Georgia-Armenia parliamentary friendship group, and the members of the friendship group. During the meeting, the parties emphasized strengthening the Armenia-Georgia strategic partnership and discussed inter-parliamentary cooperation, regional security, and political, economic, and cultural spheres.
Then, a meeting was held with the state representative Besik Amiranashvili, heads of the Aspindza, Akhalkalak, and Ninotsminda communities, and representatives of the Armenian community in the Samtskhe-Javakheti region of Georgia. At the meeting, reference was made to the possibilities of developing multi-sectoral cooperation between Armenia and Georgia.