Վարչապետը երախտագիտություն է հայտնել Կահիրեում ցուցաբերած ջերմ ընդունելության համար
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Աս-Սիսիին ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ջերմ շնորհավորանքներ եմ հղում Ձեզ և Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա կապակցությամբ։
Մեծ գոհունակությամբ եմ արձանագրում, որ մեր երկու պետությունների միջև բարեկամական հարաբերությունները և բազմոլորտ համագործակցությունը շարունակաբար զարգանում և ընդլայնվում են։ Վստահ եմ, որ վերջերս կատարված փոխադարձ պաշտոնական այցերը, որոնք վկայում են երկկողմ հարաբերությունները խորացնելու՝ մեր երկու կառավարությունների պատրաստակամության մասին, նոր խթան կհանդիսանան Հայաստան-Եգիպտոս փոխգործակցության առավել խորացման համար՝ ի շահ մեր երկու ժողովուրդների։
Օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ խորին երախտագիտություն հայտնել Ձեզ Կահիրեում ինձ և իմ գլխավորած պատվիրակությանը ցուցաբերած ջերմ ընդունելության համար։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարեկեցություն»։

The Prime Minister expressed gratitude for the warm reception shown in Cairo
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated the President of the Arab Republic of Egypt, Abdel Fattah al-Sisi, on the national holiday, Revolution Day. The message says:
"On behalf of the people of the Republic of Armenia and myself, I send warm congratulations to you and the friendly people of Egypt on the national holiday of the Arab Republic of Egypt, Revolution Day.
I am delighted. Our two states' friendly relations and multi-sectoral cooperation continuously develop and expand. The recent mutual official visits, which testify to the readiness of our two governments to deepen bilateral ties, will be a new impetus for the further deepening of Armenia-Egypt interaction for the benefit of our two peoples.
Taking advantage of this opportunity, I would like to express my deep gratitude to you for the warm reception shown to me and the delegation I led in Cairo.
I wish you good health and new successes and, to the friendly people of Egypt, lasting peace and prosperity."