Քվինը ամերիկացի գեներալների հետ դիտարկել է «Արծիվ գործընկեր 24» զորավարժության ընթացքը
Դեսպան Քվինը գեներալ-մայոր Ջեյմս Քրիզելի (ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարություն), բրիգադի գեներալ Էնթոնի Մոհաթի (Կանզասի ազգային գվարդիա) և բրիգադի գեներալ Էնդրյու Սասլավի (Եվրոպայում և Աֆրիկայում ԱՄՆ ցամաքային զորքեր) հետ միասին դիտարկել է «Արծիվ գործընկեր 24» զորավարժության ընթացքը։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունից։
Հուլիսի 15-ին մեկնարկած այս զորավարժությունը հայ-ամերիկյան երկարամյա պաշտպանական համագործակցության հերթական նախաձեռնություններից է միջազգային խաղաղապահ գործողություններում մասնակցության նախապատրաստման ուղղությամբ։ Զորավարժությունը կշարունակվի մինչև հուլիսի 24-ը։

Kvien observed the Eagle Partner 24 exercise with American generals
The US Embassy in Armenia reported that Ambassador Kvien, along with Major General James Kriesel (US European Command), Brigadier General Anthony Mohat (Kansas National Guard), and Brigadier General Andrew Saslav (US Ground Forces in Europe and Africa), observed the progress of the Eagle Partner 24 exercise.
This exercise, which started on July 15, is one of the regular initiatives of the long-term Armenian-American defense cooperation to prepare for participation in international peacekeeping operations. It will continue until July 24.