Մենք ողջունում ենք ԵՄ կողմից կայացված պատմական որոշումները. Միրզոյան
Քիչ առաջ ԵՄ խորհրդի՝ արտաքին գործերի նախարարների կողմից կայացված որոշումների կապակցությամբ ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հայտնել է.
«Մենք մեծապես ողջունում ենք ԵՄ կողմից՝ արտաքին գործերի նախարարների մակարդակով կայացված պատմական որոշումները Եվրոպական խաղաղության գործիքի ներքո Հայաստանին աջակցության տրամադրման և վիզայի ազատականացման երկխոսության մեկնարկի վերաբերյալ։
Սա ՀՀ-ԵՄ գործընկերության շատ կարևոր հանգրվան է, գործընկերություն, որը խորանում է՝ հիմնված ընդհանուր արժեքների և սկզբունքների, ինչպես նաև կայունության, խաղաղության և բարեկեցության տեսլականի վրա։

We welcome the historic decisions made by the EU. Mirzoyan
A little while ago, in connection with the decisions made by the ministers of foreign affairs of the EU Council, RA Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan said:
"We greatly welcome the historic decisions made by the EU at the level of foreign ministers regarding the provision of assistance to Armenia under the European Peace Instrument and the launch of the visa liberalization dialogue.
This is a significant milestone in the RA-EU partnership, deepening based on shared values ​​and principles and a vision of stability, peace, and prosperity.