Վարչապետի աշխատակազմը վերահաստատել է Ադրբեջանին արված առաջարկը
ՀՀ կառավարությունից հայտնում են. «Վերջին օրերին Ադրբեջանի պաշտոնական աղբյուրները վերսկսել են Հայաստան-Ադրբեջան պետական սահմանին ՀՀ Զինված ուժերի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման մասին հրապարակումները:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հերքել է այդ տեղեկատվությունը: Չնայած դրան, ադրբեջանական աղբյուրները շարունակում են նմանատիպ հրապարակումները՝ համեմելով աշխարհաքաղաքական բնույթի շեշտադրումներով:
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմը վերահաստատում է հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի և/կամ այդ մասին տեղեկությունների հետաքննության Հայաստան-Ադրբեջան համատեղ մեխանիզմ ստեղծելու իր առաջարկությունը:
Վերահաստատում ենք ՀՀ կառավարության հավատարմությունը խաղաղության օրակարգին՝ արդեն իսկ ձեռքբերված հրապարակային պայմանավորվածությունների շրջանակներում»:

The Prime Minister's staff reaffirmed the offer made to Azerbaijan
The RA government reports, "In recent days, the official sources of Azerbaijan have resumed publications about violating the ceasefire regime by the Armed Forces of the Republic of Armenia on the Armenia-Azerbaijan state border.
The Ministry of Defense of the Republic of Armenia denied this information. Despite this, Azerbaijani sources make similar publications, seasoning them with geopolitical accents.
The staff of the Prime Minister of the Republic of Armenia reaffirms its proposal to create a joint mechanism between Armenia and Azerbaijan to investigate cases of ceasefire violations and information about them.
We reaffirm the RA government's commitment to the peace agenda within the framework of the public agreements already reached."