Վարչապետը բարձր է գնահատել ՀՀ-ին աջակցելու՝ Լիտվայի պատրաստակամությունը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիտվայի Հանրապետության վարչապետ Ինգրիդա Շիմոնիտեին՝ պաշտոնում վերանշանակվելու առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Լիտվայի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ:
Առանձնակի կարևորում եմ մեր միջև ձևավորված ջերմ և անկեղծ հարաբերությունները և խորին երախտագիտություն եմ հայտնում Հայաստանի և Լիտվայի հարաբերությունների տեսանելի առաջընթացի գործում Ձեր անձնական ներդրման համար։
Բարձր եմ գնահատում Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների գործընթացին, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության հետագա զարգացմանն աջակցելու գործում Լիտվայի պատրաստակամությունն ու հանձնառությունը:
Վստահ եմ, որ Ձեր պաշտոնավարման հաջորդ փուլի ընթացքում Հայաստանի և Լիտվայի միջև բարեկամական հարաբերություններն առավել կզարգանան՝ ի շահ մեր երկրների և ժողովուրդների»:

The Prime Minister highly appreciated Lithuania's willingness to support Armenia
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated Prime Minister of the Republic of Lithuania, Ingrida Šimonyte, on her re-appointment. The message says:
"On behalf of the Government of the Republic of Armenia and myself, I warmly congratulate you on your re-appointment as the Prime Minister of the Republic of Lithuania.
I particularly value the warm and sincere relations we have formed and express my deep gratitude for your contribution to the visible progress of the relations between Armenia and Lithuania.
I highly appreciate Lithuania's willingness and commitment to supporting the democratic reforms implemented in Armenia and further developing the RA-EU partnership.
I am confident that during the next phase of your tenure, friendly relations between Armenia and Lithuania will further develop for the benefit of our countries and peoples."