Կարևորվել է Ֆինլանդիայի հետ տնտեսական փոխգործակցության ընդլայնումը
Եվրոպական քաղաքական համայնքի 4-րդ գագաթնաժողովի շրջանակում տեղի է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Ֆինլանդիայի նախագահ Ալեքսանդր Ստուբի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Ֆինլանդիա հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ու ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր: Մասնավորապես, կարևորվել է տնտեսական փոխգործակցության ընդլայնման ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումը:
Նիկոլ Փաշինյանը և Ալեքսանդր Ստուբն անդրադարձ են կատարել Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցության խորացմանը, մեր երկրում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումներին, ինչպես նաև Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացին և տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցերի:

The expansion of economic interaction with Finland was emphasized
Prime Minister Nikol Pashinyan met with the President of Finland, Alexander Stubb, within the framework of the 4th summit of the European political community.
The interlocutors discussed issues related to the further development and expansion of Armenian-Finland relations. They emphasized the implementation of consistent steps towards the expansion of economic cooperation.
Nikol Pashinyan and Alexander Stub touched on the deepening of cooperation between Armenia and the European Union, the democratic reforms implemented in our country, and issues related to the Armenia-Azerbaijan peace process and regional security.