Քննարկվել է Հայաստան-Իսպանիա փոխգործակցության զարգացումը
Եվրոպական քաղաքական համայնքի 4-րդ գագաթնաժողովի շրջանակում կայացել է Հայաստանի և Իսպանիայի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի և Պեդրո Սանչեսի հանդիպումը:
Կողմերն անդրադարձել են Հայաստան-Իսպանիա փոխգործակցության զարգացման տարբեր ուղղություններին վերաբերող հարցերի: Նիկոլ Փաշինյանը և Պեդրո Սանչեսն ընդգծել են առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնման և խորացման անհրաժեշտությունն ու այդ ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումը:
Քննարկվել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացին վերաբերող հարցեր: Այս համատեքստում վարչապետ Փաշինյանը ներկայացրել է հայկական կողմի սկզբունքային դիրքորոշումները: Մտքեր են փոխանակվել նաև Հայաստան-ԵՄ փոխգործակցության զարգացման շուրջ:

The development of Armenia-Spain cooperation was discussed
The meeting of Prime Ministers of Armenia and Spain, Nikol Pashinyan and Pedro Sanchez, occurred within the 4th European Political Community Summit framework.
The parties referred to issues related to different directions of development of Armenia-Spain cooperation. Nikol Pashinyan and Pedro Sanchez emphasized the need to expand and deepen trade and economic ties and take consistent steps in that direction.
Issues related to the peace process between Armenia and Azerbaijan were discussed. In this context, Prime Minister Pashinyan presented the principal positions of the Armenian side. Thoughts were also exchanged on the development of Armenia-EU cooperation.