Արարատ Միրզոյանն ու Դեյվիդ Լամմին անդրադարձել են հարաբերությունների խորացման հնարավորություններին
Հուլիսի 18-ին Լոնդոնում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Միացյալ Թագավորության արտաքին, համագործակցության և զարգացման հարցերով պետքարտուղար Դեյվիդ Լամմիի հետ։
Քննարկվել են երկկողմ օրակարգի հարցեր։ Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ-ՄԹ քաղաքական երկխոսության և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում հարաբերությունների խորացման հնարավորություններին՝ նախորդ տարի նոյեմբերին մեկնարկած ռազմավարական երկխոսությանը համահունչ:
Արարատ Միրզոյանն ու Դեյվիդ Լամմին մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային հարցերի շուրջ։
ՀՀ ԱԳ նախարարը ներկայացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում վերջին զարգացումները՝ շեշտելով սեղմ ժամկետներում խաղաղության պայմանագրի ստորագրման հնարավորությունը և կարևորությունը: Նախարար Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել խաղաղության գործընթացով ՄԹ հետաքրքրվածության և աջակցության համար:

Ararat Mirzoyan and David Lammy discussed the possibilities of deepening relations
On July 18, RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan met in London with David Lammy, Secretary of State for Foreign Affairs, Cooperation and Development of the United Kingdom.
Issues of bilateral agenda were discussed. Reference was made to the possibilities of RA-UK political dialogue and deepening of relations in areas of mutual interest, in line with the strategic dialogue launched in November last year.
Ararat Mirzoyan and David Lammy also exchanged thoughts on regional issues.
RA Foreign Minister presented the latest developments in regulating relations between Armenia and Azerbaijan, stressing the possibility and importance of signing a peace treaty in a short period. Minister Mirzoyan thanked the UK for its interest and support in the peace process.