Քննարկել են Հայաստան-ԵՄ համաձայնագրի կիրարկման ճանապարհային քարտեզը
Կառավարությունում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գլխավորությամբ կայացել է Հայաստան-Եվրամիություն Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կիրարկումն ապահովող միջոցառումները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Նիստին ներկա էին նաև ԱԺ Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահը և տեղակալը, ինչպես նաև քաղհասարակության ներկայացուցիչներ:
Միջգերատեսչական նիստի սկզբում ամփոփ ներկայացվել է ՀԸԳՀ կիրարկման գործընթացն ու դրա արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված Կառավարության կողմից նախաձեռնված քայլերը և ներդրվող անհրաժեշտ մեխանիզմները: Այնուհետև միջոցառումների իրականացման համար պատասխանատու գերատեսչությունների ներկայացուցիչները զեկուցել են ՀԸԳՀ կիրարկման ճանապարհային քարտեզով նախատեսված միջոցառումների կատարման ընթացքը:
Ամփոփելով նիստը՝ փոխվարչապետը կարևորել է ՀԸԳՀ ամբողջական կիրարկումը Կառավարության կողմից նախաձեռնված բարեփոխումների օրակարգի շրջանակներում և համապատասխան հանձնարարականներ տվել հանձնաժողովի անդամներին՝ ճանապարհային քարտեզով նախատեսված իրավական ակտերի մոտարկման և դրանց հետագա կիրարկման գործընթացն արդյունավետ կերպով կազմակերպելու վերաբերյալ:

They discussed the implementation road map of the Armenia-EU agreement
Under the leadership of Deputy Prime Minister Mher Grigoryan, the regular session of the interdepartmental commission coordinating measures to ensure the implementation of the Armenia-European Union Comprehensive and Extended Partnership Agreement was held in the government.
The chairman and deputy of the Standing Committee on European Integration of the National Assembly of the National Assembly and representatives of political society were also present at the session.
At the beginning of the inter-departmental meeting, the implementation process of the GCA and the steps initiated by the Government to increase its effectiveness and the necessary mechanisms to be introduced were briefly presented. Then, the representatives of the departments responsible for implementing the Measures report the progress of implementing the measures provided in the roadmap for implementing the GCC.
Summarizing the session, the Deputy Prime Minister highlighted the importance of the full implementation of the GCC within the framework of the reform agenda initiated by the Government and gave appropriate instructions to the members of the committee regarding the approximation of the legal acts provided for in the road map and to effectively organize the process of their further implementation.