Արմեն Գրիգորյանը կարևորել է ԱՄՆ աջակցությունը
Հուլիսի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԱՄՆ Պետքարտուղարի քաղաքացիական անվտանգության, ժողովրդավարության և մարդու իրավունքների հարցերով տեղակալ Ուզրա Զեյայի հետ:
ԱԽ քարտուղարն անդրադառնալով Փենսիլվանիա նահանգում նախագահ Դոնալդ Թրամփի դեմ կատարված մահափորձին՝ ցավակցություն է հայտնել զոհվածի ընտանիքին, ինչպես նաև մաղթել շուտափույթ ապքինում վիրավորներին: Ա. Գրիգրոյանը նշել է, որ բռնության ցանկացած դրսևորում անընդունելի է:
Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների ընթացքը, կարևորելով արդեն իսկ ձեռքբերված հաջողությունները ոստիկանության, արդարադատության, կոռուպցիայի դեմ պայքարի շրջանակներում:
Վերոնշյալ և մի շարք այլ ոլորտների համատեքստում անդրադարձել են Հայաստան-ԱՄՆ երկկողմ փոխգործակցությանը՝ ինչի շրջանակներում ՀՀ ԱԽ քարտուղարը կարևորել է ԱՄՆ-ի կողմից Հայաստանի ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացմանն ուղղված աջակցությունը:

Armen Grigoryan highlighted the importance of US support
On July 16, Armen Grigoryan, the RA Council of State Secretary, met with Uzra Zeya, the US Deputy Secretary of State for Civil Security, Democracy, and Human Rights.
Commenting on the assassination attempt against President Donald Trump in Pennsylvania, the Secretary of the Security Council expressed condolences to the victim's family and wished the injured a speedy recovery. A. Grigroyan noted that any manifestation of violence is unacceptable.
At the meeting, the interlocutors discussed the democratic reforms implemented in Armenia, emphasizing the successes in the police, justice, and fight against corruption.
In the context of the above and several other areas, they touched on the bilateral cooperation between Armenia and the USA, within the framework of which the Secretary of the RA Security Council emphasized the USA's support for the development of democratic institutions in Armenia.