Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է Ֆրանսիայի ազգային տոնի կապակցությամբ կազմակերպված միջոցառմանը
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է Ֆրանսիայի ազգային տոնի կապակցությամբ կազմակերպված միջոցառմանը, որի ընթացքում Կառավարության անունից շնորհավորական ուղերձ է հղել՝ մաղթելով բարօրություն և խաղաղություն բարեկամ Ֆրանսիային և ֆրանսիացիներին և հարատևություն հայ-ֆրանսիական բարեկամությանը։
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության համար առաջնահերթություն է Հարավային Կովկասում կայուն և տևական խաղաղության հաստատումը ու մեր երկրում ժողովրդավարության անշրջելիության երաշխավորումը: Այս համատեքստում բարձր ենք գնահատում Ֆրանսիայի հետևողական աջակցությունը Հայաստանի ինքնիշխանությանը և տարածքային ամբողջականությանը, ինչպես նաև խաղաղության օրակարգին և լայնածավալ բարեփոխումներին:
Դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր մեզ հաջողվել է ձևավորել սերտ քաղաքական երկխոսություն, տնտեսական ամուր կապեր և կայուն համագործակցություն փոխադարձ հետաքրքրություն պարունակող բոլոր ոլորտներում»,,-նշել է փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը:

Мгер Григорян принял участие в мероприятии, организованном по случаю Национального дня Франции
Вице-премьер-министр Мгер Григорян принял участие в мероприятии, организованном по случаю Национального дня Франции, в ходе которого от имени правительства направил поздравительное послание, пожелав процветания и мира дружественной Франции и французам, а также долголетия армяно-французской дружбы. .
«Приоритетом правительства Республики Армения является установление стабильного и прочного мира на Южном Кавказе и гарантия необратимости демократии в нашей стране. В этом контексте мы высоко ценим последовательную поддержку Францией суверенитета и территориальной целостности Армении, а также мирной повестки дня и широкомасштабных реформ.
С момента установления дипломатических отношений нам удалось сформировать тесный политический диалог, прочные экономические связи и стабильное сотрудничество во всех сферах, представляющих взаимный интерес", - отметил вице-премьер Мгер Григорян.