Ռուբինյանն ու Ղալիբաֆը քննարկել են տարածաշրջանային հարցեր
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հուլիսի 11-ին Սանկտ Պետերբուրգում ԲՐԻԿՍ խորհրդարանական ֆորումի շրջանակում հանդիպել է ԻԻՀ Մեջլիսի նախագահ Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆի հետ:
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալը զրուցակցին շնորհավորել է բարեկամ Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում տեղի ունեցած արտահերթ նախագահական ընտրությունների հաջող անցկացման կապակցությամբ:
Կողմերը երկուստեք գոհունակություն են հայտնել Հայաստան-Իրան հարաբերությունների բարձր մակարդակի առնչությամբ: Ռուբեն Ռուբինյանն ընդգծել է, որ Հայաստան-Իրան գործընկերությունը հիմնված է հազարամյակների բարեկամության և դրացիության վրա:
Կարևորվել է համատեղ ջանքերի ներդրումը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցության հետագա զարգացման ուղղությամբ: Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստան-Իրան միջխորհրդարանական համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն ու խաղաղությանը առնչվող հարցեր:

Rubinyan and Ghalibaf discussed regional issues.
On July 11, RA NA Deputy Speaker Ruben Rubinyan met with Mohammad Bagher Ghalibaf, President of the IRI Mejlis, at the BRICS Parliamentary Forum in St. Petersburg.
The Deputy Speaker of the RA National Assembly congratulated the interlocutor on the successful holding of the extraordinary presidential elections held in the friendly Islamic Republic of Iran.
Both sides expressed satisfaction with the high level of Armenian-Iranian relations. Ruben Rubinyan emphasized that the Armenian-Iranian partnership has been based on friendship and brotherhood for thousands of years.
The investment of joint efforts in the direction of further development of cooperation in areas of mutual interest was highlighted. Issues related to Armenia-Iran inter-parliamentary cooperation, regional security, and peace were discussed at the meeting.