Հայաստանի ու Ադրբեջանի ղեկավարների աշխատակազմերի միջև կապը շարունակում է գործել
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի աշխատակազմերի միջև կապը շարունակում է գործել. Radar Armenia-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնել են կառավարությունից։
Հարցին՝ Ադրբեջանի նախագահի աշխատակազմի հետ կա՞ն ընթացիկ կոնտակտներ, շփումներ կամ քննարկումներ՝ համատեղ նոր համաձայնություն ձեռք բերելու ուղղությամբ, գերատեսչությունից պարզաբանել են. «Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի աշխատակազմերի միջև կապը շարունակում է գործել։ Ընթացակարգ և պարբերականություն հստակեցված չէ․ այն տեղի է ունենում` ըստ անհրաժեշտության»։
Հիշեցնենք՝ 2023թ. դեկտեմբերի 7-ին Հայաստանի վարչապետի աշխատակազմի և Ադրբեջանի նախագահի վարչակազմի բանակցությունների արդյունքում պայմանավորվածություն էր ձեռք բերվել երկու պետությունների միջև վստահության կառուցման ուղղությամբ շոշափելի քայլեր ձեռնարկելու մասին: Առաջնորդվելով մարդասիրության արժեքներով և որպես բարի կամքի դրսևորում՝ Ադրբեջանն ազատ արձակեց 32 հայ զինծառայողի: Հայաստանն իր հերթին, առաջնորդվելով մարդասիրության արժեքներով և որպես բարի կամքի դրսևորում՝ ազատեց 2 ադրբեջանցի զինծառայողի:

The connection between the staffs of the leaders of Armenia and Azerbaijan continues to function
The communication betWeen the staff of RA Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijan President Ilham Aliyev continue to work. The government informed in response to Radar Armenia's inquiry.
To the question: Are there current contacts, communications, or discussions with the office of the President of Azerbaijan in the direction of reaching a new joint agreement, the department clarified. "The connection between the staffs of the Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan, and the President of Azerbaijan, Ilham Aliyev, continues to work. The procedure and frequency are not specified. It happens as needed."
It is noteworthy that on December 7, 2023, as a result of negotiations between the Armenian Prime Minister's Office and the Azerbaijani President's administration, an agreement was reached to take tangible steps towards building trust between the two states. Guided by humanitarian values ​​and as a manifestation of goodwill, Azerbaijan released 32 Armenian servicemen. Armenia, in its turn, guided by humanitarian values ​​and as a manifestation of goodwill, released 2 Azerbaijani servicemen.