Հայաստանը բարձր է գնահատում Նիդերլանդների աջակցությունը
Հուլիսի 8-ին Հայաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանն ընդունել է Նիդերլանդների Թագավորության Խորհրդարանի Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի պատվիրակությանը:
Կողմերը գոհունակությամբ ընդգծել են Հայաստանի և Նիդերլանդների միջև երկկողմ հարաբերությունների ներկա բարձր մակարդակն ու քաղաքական երկխոսության դինամիկան՝ երկուստեք կարևորելով միջխորհրդարանական դիվանագիտության դերը երկկողմ հարաբերությունների զարգացման գործում:
Պարույր Հովհաննիսյանը շնորհակալություն է հայտնել Նիդերլանդների խորհրդարանի կողմից Հայաստանի համար առաջնահերթություն ներկայացնող հարցերի վերաբերյալ ընդունված բանաձևերի և միջնորդությունների համար: Շեշտվել է նաև, որ Հայաստանը բարձր է գնահատում նիդերլանդական կողմի շարունակական աջակցությունը ՀՀ-ում ժողովրդավարական բարեփոխումներին:
Նախարարի տեղակալն իր գործընկերներին է ներկայացրել Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղության հասնելու Հայաստանի տեսլականը և ՀՀ կառավարության կողմից մշակված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը։ Անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման և սահմանազատման ու խաղաղության պայմանագրի կնքման գործընթացների վերջին զարգացումներին:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-նիդերլանդական հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ և անդրադարձել են ՀՀ-ԵՄ գործընկերությանը:

Armenia highly appreciates the support of the Netherlands
On July 8, Armenian Deputy Foreign Minister Paruyr Hovhannisyan received the Standing Committee on Foreign Relations delegation of the House of Representatives of the Parliament of the Kingdom of the Netherlands.
The parties emphasized with satisfaction the current high level of bilateral relations between Armenia and the Netherlands and the dynamics of political dialogue, highlighting the role of inter-parliamentary diplomacy in developing bilateral ties.
Paruyr Hovhannisyan expressed his gratitude for the resolutions and petitions adopted by the Parliament of the Netherlands on issues of priority for Armenia. He also emphasized that Armenia highly appreciates the Dutch side's continuous support of democratic reforms in Armenia.
The deputy minister presented Armenia's vision to his colleagues to achieve sustainable peace in the South Caucasus and the "Crossroads of Peace" project developed by the RA government. He also referenced the latest developments in the settlement of relations between Armenia and Azerbaijan and the delimitation and signing of the peace treaty.
The interlocutors discussed various issues related to the development of Armenian-Dutch relations and referred to the RA-EU partnership.