Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրանի նորընտիր նախագահին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մասուդ Փեզեշքիանին Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահական ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ:
«Վստահ եմ, որ Ձեր հարուստ փորձառությունն ու գիտելիքները կծառայեցնեք երկրի հետագա առաջընթացին և բարգավաճմանը:
Հայաստանը կարևորում է Իրանի հետ փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա հիմնված դարավոր բարեկամական կապերի հետևողական ամրապնդումն ու խորացումը: Ուրախ եմ արձանագրել, որ այսօր էլ Հայաստան-Իրան հարաբերությունները դինամիկ զարգացում են ապրում:
Համոզված եմ, որ Ձեր պաշտոնավարման ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության և Իրանի Իսլամական Հանրապետության միջև համագործակցությունը կշարունակի ընդլայնվել՝ ի նպաստ մեր եղբայրական ժողովուրդների բարօրության և տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության հաստատման:
Մաղթում եմ Ձեզ ամենայն բարիք և արգասաբեր գործունեություն այդ պատասխանատու առաքելության ճանապարհին»,- ասվում է նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի ուղերձում:

Vahagn Khachaturyan sent a congratulatory message to the newly elected president of Iran
President of the Republic Vahagn Khachaturyan congratulated Masoud Pezeshkian on his victory in the Islamic Republic of Iran's presidential elections.
"I am sure that your rich experience and knowledge will serve the country's further progress and prosperity.
Armenia values the consistent strengthening and deepening of age-old friendly ties with Iran based on mutual respect and trust. I am happy to record that Armenia-Iran relations are developing dynamically even today.
I am sure that during your tenure, the cooperation between the Republic of Armenia and the Islamic Republic of Iran will continue to expand for the benefit of our brotherly peoples and establish peace and stability in the region.
I wish you all the best and fruitful activity on the way to that responsible mission," said President Vahagn Khachaturyan's message.