ԱԳՆ խոսնակը՝ ՌԴ-ում ՀՀ նոր դեսպանի թեկնածությունը ներկայացնելու մասին
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը այսօր հայտարարել է, թե Հայաստանը ՌԴ-ում նոր դեսպանի թեկնածությունն արդեն ներկայացրել է։
Պարզելու համար, թե ու՞մ թեկնածությունն է ներկայացվել ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան նշնակալու համար Radar Armenia-ն դիմեց ԱԳՆ։
ԱԳՆ խոսնակ Անի Բադալյանը հարցին ի պատասխան ասաց. «Այս պահին հավելյալ մեկնաբանություն չունենք. ինչպես գիտեք դեսպանների հետ կանչի կամ նշանակումը գործընթաց է, որի վերջնարդյունքի մասին պաշտոնապես հանրային իրազեկումն ապահովում ենք ՀՀ նախագահի համապատասխան հրամանագրի հրապարակման ժամանակ»:

Пресс-секретарь МИД о представлении кандидатуры нового посла РА в России
Спикер Национального собрания Ален Симонян сообщил сегодня , что Армения уже представила кандидатуру на пост нового посла в РФ.
Чтобы выяснить, чья кандидатура была выдвинута на должность посла РА в России, "Radar Armenia" обратился в МИД.
В ответ на вопрос пресс-секретарь МИД Ани Бадалян заявила:  " На данный момент у нас нет дополнительных комментариев. как вы знаете, отзыв или назначение послов – это процесс, конечный результат которого будет официальное информирование общественности во время публикации соответствующего указа президента РА».