«Հայաստանի և Նիդերլանդների հարաբերությունները թևակոխել են բարձր քաղաքական երկխոսության շրջան». վարչապետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիդերլանդների Թագավորության վարչապետ Հենդրիկուս Վիլհելմուս Մարիա Սխոուֆին՝ պաշտոնում ընտրվելու առիթով:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Նիդերլանդների Թագավորության վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։
Համոզված եմ, որ Ձեր բազմամյա փորձառությունն ու նվիրումը լավագույնս կառաջնորդեն Նիդերլանդների բարեկամ ժողովրդին պատմական այս ժամանակաշրջանում։
Հայաստանի և Նիդերլանդների հարաբերությունները հատկապես վերջին տարիներին թևակոխել են բարձր քաղաքական երկխոսության շրջան։
Մեր պետությունների շարունակաբար զարգացող բարեկամական հարաբերությունները խարսխված են ժողովրդավարական արժեքների, մարդու իրավունքների պաշտպանության և օրենքի գերակայության ապահովման հիմնասյուների վրա։
Լիահույս եմ, որ Ձեր պաշտոնավարման ընթացքը կնշանավորվի առկա քաղաքական օրակարգի առավել ընդլայնմամբ և համագործակցության ուղղությունների զարգացմամբ։
Վերստին շնորհավորելով Ձեզ Նիդերլանդների Թագավորության վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ՝ մաղթում եմ խաղաղություն, բարօրություն և նորանոր հաջողություններ»։

"The relations between Armenia and the Netherlands have entered a high political dialogue." prime minister
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated Hendrikus Wilhelmus Maria Schoof, the Prime Minister of the Kingdom of the Netherlands, on his election.
"I warmly congratulate you on your election to the position of Prime Minister of the Kingdom of the Netherlands.
Your many years of experience and dedication will best guide the friendly people of the Netherlands in this historical period.
The relations between Armenia and the Netherlands have entered a high political dialogue, especially in recent years.
Friendly relations between our states are continuously developing and are anchored on the pillars of democratic values, protection of human rights, and ensuring the rule of law.
I sincerely hope that your tenure will be marked by the further expansion of the existing political agenda and the development of cooperation directions.
Once again, I congratulate you on your election as Prime Minister of the Kingdom of the Netherlands and wish you peace, prosperity, and new successes."