Մհեր Գրիգորյանը կարևորել է ԱՄՆ-ի հասցեական հայտարարությունները
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների անկախության օրվա կապակցությամբ կազմակերպված միջոցառմանը, որի ընթացքում կառավարության անունից շնորհավորական ուղերձ է հղել: Փոխվարչապետն իր շնորհավորական խոսքում խաղաղություն, բարօրություն և առաջընթաց է մաղթել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների ժողովրդին:
«Այս առանձնահատուկ օրը հնարավորություն է տալիս վերստին արժևորելու ժողովրդավարության այն գաղափարները, որ հիմնադիր հայրերը դրել էին Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների ստեղծման հիմքում: Եվ այսօր մեր ամերիկյան բարեկամների հետ տոնում ենք այս նշանակալի օրը՝ վերահաստատելով Հայաստանի հանձնառությունը այդ ընդհանուր ժողովրդավարական արժեքներին»,- նշել է փոխվարչապետը:
Մհեր Գրիգորյանը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի Հանրապետության կառավարության բարեփոխումների օրակարգին, ինչպես նաև Հայաստանի տնտեսության զարգացմանը և դիմակայունության բարձրացմանն ուղղված՝ ԱՄՆ շարունակական աջակցության համար:
«Կայուն ժողովրդավարության կայացման կարևորագույն նախապայմաններից է խաղաղությունը: Հայաստանի կառավարության համար առաջնահերթություն է տարածաշրջանում կայուն և տևական խաղաղության հաստատումը: Այս համատեքստում մենք բարձր ենք գնահատում ամերիկյան կողմի հետևողական ջանքերը՝ միտված խաղաղության օրակարգի կյանքի կոչմանը: Կարևորում ենք նաև Հայաստանի ինքնիշխանությունը և տարածքային ամբողջականությունը սատարող ԱՄՆ-ի հասցեական հայտարարությունները»,- նշել է փոխվարչապետը:

Mher Grigoryan highlighted the statements addressed to the USA
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan participated in an event organized in connection with the United States of America's Independence Day, during which he sent a congratulatory message on behalf of the government. In his speech, the Deputy Prime Minister wished peace, prosperity, and progress to the people of the United States of America.
"This special day provides an opportunity to re-evaluate the ideas of democracy that the Founding Fathers laid at the foundation of the creation of the United States of America. And today we celebrate this significant day with our American friends, reaffirming Armenia's commitment to those common democratic values," the Deputy Prime Minister noted.
Mher Grigoryan thanked the US for its continuous support of the government of the Republic of Armenia's reform agenda, the development of Armenia's economy, and increasing its resilience.
"Peace is one of the most important prerequisites for establishing a stable democracy. Establishing stable and lasting peace in the region is a priority for the Armenian government. In this context, we highly appreciate the consistent efforts of the American side to implement the peace agenda. We also emphasize the statements addressed to the USA supporting Armenia's sovereignty and territorial integrity," said the Deputy Prime Minister.