«Շարունակելու ենք աշխատել խաղաղության օրակարգի շուրջ». ԱԽ քարտուղար
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հայտնել է, որ անվտանգության խորհուրդը հաստատել է համապարփակ անվտանգության և պաշտպանության համակարգի հայեցակարգը, և այժմ աշխատում են գործողությունների պլանի վրա․
«Հայաստանը վերջին տարիներին աշխատում է իր դիմակայունությունը բարձրացնելու վրա, և այդ կոնտեքստում շատ ենք կարևորում դիվերսիֆիկացիան՝ զանազանեցումը տնտեսության, անվտանգության մեջ»,-ասել է նա։
Դիմակայունության տեսանկյունից նա կարևորել է նաև գործընկերության ամրապնդումը ԵՄ-ի և ԵՄ անդամ պետությունների հետ։ Ըստ Գրիգորյանի՝  Հայաստանն իր բարեփոխումներին աջակցող որքան շատ գործընկեր ունենա, այնքան ավելի դիմակայուն կլինի։
Դիմակայունության տեսակետից Արմեն Գրիգորյանը նաև կարևորեց խաղաղությունը․ «Մենք համոզմունք ունենք, որ տարածաշրջանում խաղաղությունն ամրապնդում է երկրի դիմակայունությունը․ խաղաղությունը նոր հնարավորություն է բացում մեզ համար, և մենք շարունակելու ենք աշխատել խաղաղության օրակարգի շուրջ»,-ասել նա։
Գրիգորյանը համոզմունք է հայտնել, որ դիվերսիֆիկացիան, ժողովրդավարությունն ու խաղաղությունը փոխկապակցված են իրար։

«Мы продолжим работать над мирной повесткой дня». Секретарь Совбеза
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян сообщил, что Совет безопасности одобрил концепцию всеобъемлющей системы безопасности и обороны, и сейчас они работают над планом действий.
"В последние годы Армения работает над повышением своей устойчивости, и в этом контексте мы придаем большое значение диверсификации, дифференциации экономики, безопасности", - сказал он.
С точки зрения устойчивости он также подчеркнул укрепление партнерства с ЕС и государствами-членами ЕС. По словам Григоряна, чем больше у Армении будет партнеров, поддерживающих ее реформы, тем более устойчивой она будет.
С точки зрения устойчивости Армен Григорян также подчеркнул важность мира. «Мы убеждены, что мир в регионе укрепляет устойчивость страны. мир открывает для нас новые возможности, и мы продолжим работать над мирной повесткой дня», — сказал он.