Վարչապետն ընդունել է Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության գլխավոր քարտուղարին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Լազար Կոմանեսկուին:
Վարչապետը նշել է, որ որպես հուլիսի 1-ից Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության նախագահությունը ստանձնած երկիրը՝ Հայաստանը, կարևորում է անդամ պետությունների միջև համագործակցության հետևողական զարգացումը տնտեսության տարբեր ոլորտներում:
Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է կազմակերպության դերը տարածաշրջանային փոխգործակցության ընդլայնման գործում և հավելել, որ ՀՀ կառավարությունը շահագրգիռ է տրանսպորտի, էներգետիկայի, հեռահաղորդակցության և այլ ուղղություններով կապերի ընդլայնմամբ:
Լազար Կոմանեսկուի խոսքով՝ արդյունավետ քննարկումներ են ունեցել ՀՀ կառավարության գործընկերների հետ՝ կազմակերպության նախագահության ընթացքում առաջնահերթությունները նախանշելու և դրանք կյանքի կոչելու ուղղությամբ:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի, Հայաստանում իրականացվող Հյուսիս-հարավ ավտոմայրուղու կառուցման ընթացքի, տարածաշրջանային տնտեսական համագործակցությանն առնչվող հարցերի շուրջ:

The Prime Minister received the Secretary General of the Black Sea Economic Cooperation Organization
Prime Minister Nikol Pashinyan received Secretary General of the Black Sea Economic Cooperation Organization Lazăr Comănescu.
The Prime Minister noted that Armenia, which took over the presidency of the Black Sea Economic Cooperation Organization on July 1, emphasizes the consistent development of cooperation between member states in various economic spheres.
Nikol Pashinyan emphasized the organization's role in expanding regional cooperation and added that the RA government is interested in developing connections in transport, energy, telecommunications, and other directions.
According to Lazăr Comănescu, they had practical discussions with the RA government colleagues to outline and implement the priorities during the organization's presidency.
The interlocutors exchanged ideas on the RA government's "Crossroads of Peace" project, the construction process of the North-South highway in Armenia, and issues related to regional economic cooperation.