«Գնահատանքի է արժանի Կանադայի հետևողական աջակցությունը ՀՀ ինքնիշխանությանը». վարչապետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյին՝ Կանադայի օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
Մենք մեծապես կարևորում ենք մեր երկրների միջև հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված համատեղ ջանքերը և հանձնառու ենք շարունակել աշխատել ընդհանուր արժեքների և փոխադարձ հարգանքի վրա հիմնված հարաբերությունների հետագա ընդլայնման և խորացման ուղղությամբ։
Առանձնակի գնահատանքի է արժանի Կանադայի հետևողական աջակցությունը Հայաստանի ինքնիշխանությանն ու տարածքային ամբողջականությանը և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ժողովրդավարական բարեփոխումների օրակարգին։
Կրկին շնորհավորելով Ձեզ և Կանադայի բարեկամ ժողովրդին ազգային տոնի առթիվ՝ վերահաստատում եմ իմ պատրաստակամությունը շարունակելու սերտ փոխգործակցությունը՝ հանուն մեր երկու երկրների և ժողովուրդների բարեկամության և բարեկեցության»։

"Canada's consistent support for RA sovereignty is worthy of appreciation." prime minister
On behalf of the Government of the Republic of Armenia and myself, I warmly congratulate you on Canada Day.
We attach great importance to joint efforts to develop relations between our countries and are committed to continuing to work towards further expansion and deepening of relations based on common values ​​and mutual respect.
Canada's consistent support for Armenia's sovereignty and territorial integrity and the democratic reform agenda of the Government of the Republic of Armenia deserves special appreciation.
Once again, I congratulate you and the friendly people of Canada on the national holiday; I reaffirm my willingness to continue close cooperation for the sake of friendship and the well-being of our two countries and peoples.