ՍԾՏՀԿ գլխավոր քարտուղարը Հայաստանում է
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հուլիսի 1-ին ընդունել է Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության (ՍԾՏՀԿ) գլխավոր քարտուղար Լազար Կոմանեսկուին:
Ողջունելով զրուցակցին՝ Ալեն Սիմոնյանն ընդգծել է հանդիպման կարևորությունը և նշել, որ Հայաստանը մեծ ուշադրություն է դարձնում տարածաշրջանային համագործակցության և ինտեգրացիոն գործընթացներին:
Լազար Կոմանեսկուն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ԱԺ նախագահին ընդունելության համար և շնորհավորել Հայաստանին կազմակերպության նախագահությունը ստանձնելու կապակցությամբ: Նա հույս է հայտնել, որ Հայաստանի նախագահության օրոք կհաջողվի հասնել կազմակերպության առջև դրված նպատակների իրականացմանը:
ՀՀ ԱԺ նախագահը Լազար Կոմանեսկուին է ներկայացրել նաև Հայաստանի կառավարության նախաձեռնած «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը և դրա իրագործմամբ տարածաշրջանի երկրների համար ընձեռվող նոր հնարավորությունները:

The General Secretary of Organization of the Black Sea Economic Cooperation is in Armenia
RA NA Speaker Alen Simonyan received Lazăr Comănescu, Secretary General of the Organization of the Black Sea Economic Cooperation  (OBSEC), on July 1.
Welcoming the interlocutor, Alen Simonyan emphasized the importance of the meeting and noted that Armenia pays excellent attention to regional cooperation and integration processes.
Lazăr Comănescu, in turn, thanked the Speaker of the National Assembly for the reception and congratulated Armenia on assuming the organization's presidency. He expressed hope that the organization would be able to achieve the goals set during Armenia's presidency.
The Speaker of the RA National Assembly also presented to Lazăr Comănescu the "Crossroads of Peace" project initiated by the Armenian government and the new opportunities its implementation provides for the countries of the region.