Սահմանազատման հանձնաժողովները փոխանակվել են կանոնակարգի նախագծով
ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից հայտնում են, որ Համապատասխան պայմանավորվածությունների համաձայն՝ Հանձնաժողովներն իրականացնում են Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի և Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի համատեղ գործունեության մասին կանոնակարգի նախագծի համաձայնեցման աշխատանքներ:
2024 թվականի հուլիսի 1-ի դրությամբ Հանձնաժողովներն աշխատանքային կարգով միմյանց են փոխանցել Կանոնակարգի նախագծերը և անցկացրել են մի շարք քննարկումներ:

Demarcation commissions exchanged draft regulations
The office of RA Deputy Prime Minister Mher Grigoryan informs that by the relevant agreements, the Commissions are working on the coordination of the draft regulation on the joint activities of the Commission for the Demarcation of the State Border and Border Security between the Republic of Armenia and the Republic of Azerbaijan and the State Commission for the Demarcation of the State Border between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Armenia.
As of July 1, 2024, the Commissions have transferred draft Regulations to each other in working order and held several discussions.