Միրզոյանը Կոսովոյի արտգործնախարարի հետ քննարկել է տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը Դուբրովիկի միջազգային համաժողովի շրջանակներում հանդիպում է ունեցել Կոսովոյի փոխվարչապետ, արտաքին գործերի և սփյուռքի նախարար Դոնիկա Գյորվալա Շվարցի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր և մտքեր փոխանակել Հարավային Կովկասում և Բալկաններում կայունության վրա ազդող գործոնների շուրջ։ Անդրադարձ է կատարվել ժողովրդավարական զարգացման ճանապարհին առկա մարտահրավերին։
Վկայակոչելով խաղաղության օրակարգին ՀՀ հանձնառությունը՝ նախարար Միրզոյանն ընդգծել է հարևանների հետ հարաբերությունների կարգավորման ուղղությամբ իրականացվող ջանքերը։ Մասնավորապես շեշտվել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի կնքման և Հարավային Կովկասում ռազմական առճակատումների փոխարեն կայուն զարգացման համար ամուր հիմքեր ստեղծելու հարցում ՀՀ կողմից ցուցաբերված քաղաքական կամքը:

Mirzoyan discussed regional security issues with the Foreign Minister of Kosovo
RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with Kosovo's Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs and Diaspora Donika Gërvalla-Schwarz, within the framework of the Dubrovnik International Forum.
The interlocutors discussed regional security issues and exchanged ideas on factors affecting stability in the South Caucasus and the Balkans. A reference was made to the challenge on the path of democratic development.
Citing RA's commitment to the peace agenda, Minister Mirzoyan emphasized the efforts to normalize relations with the neighbors. In particular, the political will shown by Armenia in signing a peace treaty between Armenia and Azerbaijan and creating solid foundations for sustainable development instead of military confrontations in the South Caucasus was emphasized.