ԱԺ պատգամավորները չինացի գործընկերների հետ քննարկել են երկկողմ համագործակցության հարցեր
«Քաղաքացիական պայմանագրի» և Չինաստանի Կոմունիստական կուսակցության միջև ստեղծված համագործակցության շրջանակում, չինական կողմի հրավերով «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության պատվիրակությունն այս օրերին գտնվում է Չինաստանում,  հայտնում են կուսակցության մամուլի ծառայությունից:
Այցի ընթացքում պատվիրակները` ԱԺ պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի գլխավորությամբ, պաշտոնական հանդիպում են ունեցել Հենան նահանգի փոխնահանգապետ Չժան Մինի հետ:
Փոխնահանգապետը շեշտել է Չինաստանի և Հայաստանի բարեկամանական կապերի զարգացման կարևորությունը, խոսել տարբեր ոլորտներում համագործակցության հեռանկարների մասին:
Հովիկ Աղազարյանը փոխնահանգապետին պատասխան այցով հրավիրել է Հայաստան:
Օրակարգում նախատեսված է նաև հայկական պատվիրակության հանդիպումը Չինաստանի Կոմունիստական կուսակցության կենտրոնական կոմիտեի միջազգային վարչության փոխնախարար Չեն Ժուի հետ:

В рамках сотрудничества, установленного между «Гражданским договором» и Коммунистической партией Китая, в настоящее время в Китае по приглашению китайской стороны находится делегация партии «ГД», сообщает пресс-служба партии.
В ходе визита делегаты во главе с депутатом НС Овиком Агазаряном встретились с вице-губернатором провинции Хэнань Чжан Минем.
Вице-губернатор подчеркнул важность развития дружественных отношений между Китаем и Арменией, рассказал о перспективах сотрудничества в различных сферах.
Овик Агазарян пригласил заместителя губернатора совершить ответный визит в Армению.
В повестке дня также встреча армянской делегации с заместителем министра международного отдела ЦК Коммунистической партии Китая Чэнь Чжу.