«Հայաստանի ապագան Եվրոպայում է»․ Բունդեսթագի ԵՄ հարցերով հանձնաժողովի նախագահ
Աշխատանքային այցով Բեռլինում գտնվող հայ խորհրդարանականները հունիսի 27-ին հանդիպել են Բունդեսթագի ԵՄ հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Անտոն Հոֆրայթերին և հանձնաժողովի անդամներին:
«Հայաստանը միշտ եղել է եվրոպական երկիր, և Հայաստանի ապագան Եվրոպայում է»,- ասել է Գերմանիայի Բունդեսթագի ԵՄ հարցերով հանձնաժողովի նախագահը:
Հանդիպմանը քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների խորացման հեռանկարները:
Կողմերն արձանագրել են, որ Հայաստանի ժողովրդավարական զարգացումը պետք է մեծացնի ՀՀ դիմադրողականությունը և անվտանգությունը:
Զրուցակիցները խոսել են ՀՀ-ԵՄ տնտեսական և էներգետիկ համագործակցության խորացման ու առաջիկա ծրագրերի մասին:

On June 27, the Armenian parliamentarians, who were in Berlin on a working visit, met with Anton Hofreiter, the chairman of the EU Affairs Committee of the Bundestag, and the committee's members.
"Armenia has always been a European country, and the future of Armenia is in Europe," said the German Bundestag's chairman of the EU affairs committee.
The prospects of deepening RA-EU relations were discussed at the meeting.
The parties noted that the democratic development of Armenia should increase its resilience and security.
The interlocutors talked about the deepening of RA-EU economic and energy cooperation and upcoming programs.