Վարչապետի խորհրդականը հույս ունի, որ Ադրբեջանը կարձագանքի խաղաղության պայմանագրին
Վարչապետի նորանշանակ խորհրդական, Լոռու նախկին մարզպետ Արամ Խաչատրյանը հայտարարել է, որ տարեսկզբին զբաղեցրած պաշտոնից ազատվել է անձնական պատճառներով․
«Ես չասացի՝ լավ մարզպետ եմ կամ վատ, ասացի, որ ես իմ անձնական պատճառներն եմ ունեցել ու ազատման դիմում գրել։ Հիմա վարչապետն առաջարկել է ինձ խորհրդականի պաշտոն, ինչի համար շնորհակալ եմ և համաձայնել եմ»,- ասել է նա։
Հարցին՝ ո՞ր ոլորտում է խորհուրդ տալու Փաշինյանին, նա նշել է, որ երբ վարչապետի հետ քննարկեն, թե ինչ ոլորտ է համակարգելու, հենց այդ ոլորտի շրջանակներում էլ կաշխատի։ Նա նշեց, որ նաև զինվորական է։
Խաչատրյանը խոսել է նաև խաղաղության օրակարգից՝ ասելով, թե դրանից չպետք է շեղվել։ Նա վստահություն է հայտնել, որ Ադրբեջանն էլ կարձագանքի խաղաղության պայմանագրի կնքմանը։

The prime minister's adviser hopes that Azerbaijan will respond to the peace agreement
The newly appointed advisor to the Prime Minister, the former governor of Lori Aram Khachatryan, announced his resignation at the beginning of the year for personal reasons.
"I did not say whether I am a good or bad governor. I said that I had my reasons and wrote an application for dismissal. Now, the prime minister has offered me the position of adviser, for which I am grateful, and I have agreed," he said.
In response to the question of which field he will advise Pashinyan, he stated that when he and the Prime Minister discuss which field he will coordinate, he will work within that field's framework. He mentioned that he is also a soldier.
Khachatryan also discussed the peace agenda, saying we should not deviate. He expressed confidence that Azerbaijan would also respond to the peace treaty signing.