Պաղեստինի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի նախագահին
Նախագահ Մահմուդ Աբասն այսօր շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատրյանին՝ իր երկրի կողմից Պաղեստինի պետությունը ճանաչելու համար։
Աբասը շնորհակալական և գնահատանքի ուղերձ է հղել հայ գործընկերոջը՝ ասելով, որ Հայաստանի կողմից Պաղեստինի ճանաչումն արտահայտում է երկրի արժեքները և նրա ղեկավարության նվիրվածությունը արդարության հասնելու և մարդու իրավունքների հանդեպ հավատի․
«Ձեր իմաստուն որոշումը, որը համահունչ է միջազգային իրավունքին, միջազգային օրինականությանը և ՄԱԿ-ի բանաձևերին, առաջընթաց քայլ է 1967 թվականի սահմաններում Պաղեստինի ժողովրդի՝ իրենց հողի իրավունքի ճանաչման, իսրայելական օկուպացիան դադարեցնելու անհրաժեշտության, ինքնավարության, վճռականությունն, ինքնիշխանությունն ու անկախությունը, ինչպես նաև նրանց արժանապատվությունը, մարդասիրությունն ու ազատությունը հարգելու անխուսափելիությունը, ինչպես աշխարհի մյուս ժողովուրդները», - ասել է նախագահ Աբասը:

The President of Palestine thanked the President of Armenia
Today, President Mahmud Abbas thanked the President of Armenia, Vahagn Khachatryan, for his country's recognition of the State of Palestine.
Abbas sent a message of thanks and appreciation to his Armenian counterpart, saying that Armenia's recognition of Palestine expresses the country's values ​​and its leadership's commitment to justice and belief in human rights.
"Your wise decision, consistent with international law, international legality, and UN resolutions, is a step forward in recognizing the right of the Palestinian people to their land, the need to end the Israeli occupation, autonomy, determination, sovereignty, and independence, and their dignity within the 1967 borders. , the certainty of respecting humanity and freedom like other peoples of the world," President Abbas said.