Վարչապետն անհրաժեշտ է համարել Բրազիլիայի հետ կոնկրետ նախագծերի մշակումն ու իրականացումը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Բրազիլիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆաբիո Վազ Պիտալուգային:
Վարչապետը կարևորել է Հայաստան-Բրազիլիա համագործակցության զարգացումը տարբեր ուղղություններով և նշել, որ չնայած երկու երկրների միջև աշխարհագրական հեռավորությանը՝ դրա համար առկա է մեծ ներուժ: Նիկոլ Փաշինյանն անհրաժեշտ է համարել կոնկրետ նախագծերի մշակումն ու դրանց իրականացման գործում համատեղ հետևողական աշխատանքը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստան-Բրազիլիա համագործակցության օրակարգին, ինչպես նաև տարածաշրջանային նշանակության այլ հարցերի:

Премьер-министр считает необходимым разработать и реализовать конкретные проекты с Бразилией
Премьер-министр Никол Пашинян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Бразилии в Армении Фабио Ваз Питалугу.
Премьер-министр подчеркнул развитие сотрудничества Армения-Бразилия по различным направлениям и отметил, что, несмотря на географическую удаленность двух стран, для этого существует большой потенциал. Никол Пашинян счел необходимым разработать конкретные проекты и последовательно работать вместе в их реализации.
Собеседники коснулись повестки сотрудничества Армения-Бразилия, а также других вопросов регионального значения.