«Աղետի գոտում գրեթե բոլորը միաբերան գոհունակություն էին հայտնում կառավարության կատարած աշխատանքից»․ նախարար
Երեկ ԱԺ Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վահե Ղալումյանի, Լոռու մարզպետ Արամ Ղազարյանի, Ալավերդու համայնքապետ Դավիթ Ղումաշյանի հետ շրջայց եմ կատարել աղետի գոտում, գրել է Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը։
«Եղել եմ Սանահին կայարան թաղամասում, ապա այցելել Թումանյան փողոց։ Պատկերը առաջին օրերի հետ անհամեմատելի էր։
Դիտարկեցի նաև երկաթուղու և Մ6 միջպետական մայրուղու վերականգնված հատվածները։
Եղա նաև Քարկոփ բնակավայրում, զրուցեցի բնակիչների հետ։
Ուրախալի էր արձանագրել, որ աղետի գոտում գրեթե բոլորը միաբերան գոհունակություն էին հայտնում կառավարության այս ընթացքում կատարած աշխատանքից»,-նշել է նա։

«Практически все жители зоны бедствия единогласно выразили удовлетворение работой правительства». Министр
Вчера я совершил поездку по зоне бедствия вместе с председателем постоянной комиссии НС по территориальному управлению, местному самоуправлению, сельскому хозяйству и охране окружающей среды Ваге Галумяном, губернатором Лорийского марза Арамом Казаряном и мэром общины Алаверди Давидом Гумашяном, - написал министр территориального управления и Инфраструктур Гнел Саносян.
"Я был в районе вокзала Санаин, потом зашел на улицу Туманяна. Картина была несравнимая с первыми днями.
Также я наблюдал восстановленные участки железной дороги и межгосударственной трассы М6.
Я также был в поселке Каркоп, общался с жителями.
Отрадно отметить, что практически все в зоне бедствия единогласно выразили удовлетворение работой правительства за этот период", - заявил он.