Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահն իր ողջույններն է փոխանցել ՀՀ վարչապետին
Հունիսի 21-ին ԵՄ-ում ՀՀ ներկայացուցչության ղեկավար դեսպան Տիգրան Բալայանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենին։ Արարողության ժամանակ դեսպան Բալայանը բարձր է գնահատել Եվրոպական միության դերը և շնորհակալություն հայտնել Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենին՝ ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների առավել խորացման և գործընկերության զարգացման, ինչպես նաև Հայաստանի դիմակայունության ամրապնդման ուղղությամբ իր ներդրած անձնական ջանքերի համար։
Դեսպան Բալայանը Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահին է փոխանցել ՀՀ վարչապետի ուղերձը։ Հանձնաժողովի նախագահ ֆոն դեր Լայենը, իր հերթին, շնորհակալություն է հայտնել ջերմ խոսքերի համար, փոխանցել իր ողջույնի խոսքերը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ հավաստիացնելով, որ կշարունակի հետամուտ լինել ապրիլի 5-ին տեղի ունեցած Հայաստան-ԱՄՆ-ԵՄ եռակողմ բարձրաստիճան հանդիպման արդյունքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացմանը։

The President of the European Commission conveyed his greetings to the RA Prime Minister
On June 21, Ambassador Tigran Balayan, the head of the RA representation in the EU, presented his credentials to the President of the European Commission, Ursula von der Leyen. During the ceremony, Ambassador Balayan highly appreciated the role of the European Union and thanked Ursula von der Leyen for her efforts to deepen RA-EU relations further, develop partnerships, and strengthen Armenia's resilience.
Ambassador Balayan conveyed the message of the RA Prime Minister to the President of the European Commission. The chairman of the commission, von der Leyen, in his turn, thanked for the kind words and conveyed his greetings to RA Prime Minister Nikol Pashinyan, assuring him that he will continue to pursue the implementation of the agreements reached as a result of the Armenia-US-EU trilateral high-level meeting held on April 5.