Բրազիլիայի դեսպանին է ներկայացվել անվտանգային իրավիճակը
Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը հունիսի 20-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Բրազիլիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆաբիո Վազ Պիտալուգային:
Ողջունելով հյուրին` Սարգիս Խանդանյանը կարևորել է հայ-բրազիլական միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումը: Հանձնաժողովի նախագահն ընդգծել է, որ չնայած երկու երկրների միջև առկա հեռավորությանը` մի շարք ոլորտներում` կրթության, զբոսաշրջության, առևտրատնտեսական, անվտանգային, կա համագործակցության մեծ ներուժ:
Սարգիս Խանդանյանը հյուրի խնդրանքով ներկայացրել է մեր երկրում տիրող անվտանգային իրավիճակը, խոսել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված Հայաստանի ջանքերի մասին:
Հանձնաժողովի նախագահն անդրադարձել է նաև Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց կարիքների ապահովման ուղղությամբ ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող ծրագրերին` այս հարցում կարևորելով միջազգային գործընկերների աջակցությունը: Սարգիս Խանդանյանը դեսպանին տեղեկացրել է, որ Կառավարությունը վերջերս հաստատել է տեղահանված ընտանիքների բնակարանային ապահովման պետական աջակցության ծրագիրը:

The security situation was presented to the Brazilian ambassador
On June 20, Sargis Khandanyan, Chairman of the Standing Committee on Foreign Relations of the National Assembly, received Fabio Vaz Pitaluga, the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Brazil to the Republic of Armenia.
Welcoming the guest, Sargis Khandanyan highlighted the development of Armenian-Brazilian interparliamentary relations. The commission's chairman emphasized that despite the distance between the two countries, there is great potential for cooperation in several fields: education, tourism, trade and economy, and security.
At the guests' request, Sargis Khandanyan presented the current security situation in our country and spoke about Armenia's efforts to normalize relations between Armenia and Azerbaijan.
The chairman also referred to the programs implemented by the RA government to meet the needs of forcibly displaced people from Nagorno-Karabakh, highlighting the support of international partners in this matter. Sargis Khandanyan informed the ambassador that the government recently approved the state support program for housing displaced families.