Մտքեր են փոխանակվել խաղաղության պայմանագրի շուրջ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վիկտոր Ռիխտերին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Գերմանիա բազմաոլորտ համագործակցությանը վերաբերող օրակարգային հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների հետագա զարգացմանը: Այդ առումով, վարչապետն ընդգծել է Գերմանիայի կարևոր դերակատարությունը:
Մտքեր են փոխանակվել նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի քննարկումների շուրջ:
Վարչապետ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին Հայաստանի և Գերմանիայի համագործակցության զարգացմանը նպաստելու համար և մաղթել հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ:

Thoughts were exchanged on a peace treaty
Prime Minister Nikol Pashinyan received Victor Richter, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federal Republic of Germany, to Armenia, completing his diplomatic mission in our country.
The interlocutors discussed agenda issues related to multi-sectoral cooperation between Armenia and Germany. They also referenced the further development of Armenia-EU relations. In that regard, the Prime Minister emphasized Germany's critical role.
Thoughts were also exchanged on the peace treaty discussions between Armenia and Azerbaijan.
Prime Minister Pashinyan thanked the ambassador for contributing to developing cooperation between Armenia and Germany and wished him success in his future activities.