Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռիշի Սունակին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետ Ռիշի Սունակին՝ ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում նշված է.
«Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ և Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին Ազգային տոնի՝ Թագավոր Չարլզ երրորդի ծննդյան օրվա կապակցությամբ։ Մաղթում եմ, որպեսզի գալիք տարիները Միացյալ Թագավորության և բրիտանացի բարեկամ ժողովրդի համար նշանավորվեն խաղաղությամբ, բարգավաճմամբ և շարունակական հաջողություններով։
Ուրախությամբ եմ արձանագրում, որ մեր երկու երկրների միջև հարաբերությունները վերջին տարիներին դինամիկ զարգացում են ապրել՝ խարսխված ժողովրդավարության, օրենքի գերակայության և մարդու իրավունքների պաշտպանության հիմնարար սկզբունքների վրա։
Այս համատեքստում առանձնահատուկ կարևորում եմ Միացյալ Թագավորության աջակցությունը Հայաստանում ընթացող լայնածավալ ժողովրդավարական բարեփոխումներին։
Հայաստանի կառավարությունը հանձնառու է խորացնել երկկողմ համագործակցությունը Հայաստան-Միացյալ Թագավորություն ռազմավարական երկխոսության ոգուն համահունչ՝ ի շահ մեր երկրների և բարեկամ ժողովուրդների։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, իսկ Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին՝ բարեկեցություն և բարօրություն»։

Никол Пашинян направил поздравительное послание Риши Сунаку
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Риши Сунаку по случаю национального праздника. В сообщении говорится:
"От всей души поздравляю вас и дружественный народ Соединенного Королевства с Национальным праздником - днем ​​рождения короля Карла III. Я желаю, чтобы предстоящие годы были отмечены миром, процветанием и дальнейшими успехами Соединенного Королевства и дружественного британского народа.
Я рад сообщить, что отношения между нашими двумя странами в последние годы динамично развивались, опираясь на фундаментальные принципы демократии, верховенства закона и защиты прав человека.
В этом контексте я придаю особое значение поддержке Великобританией широкомасштабных демократических реформ, проводимых в Армении.
Правительство Армении привержено углублению двустороннего сотрудничества в соответствии с духом стратегического диалога Армения-Соединенное Королевство на благо наших стран и дружественных народов.
Пользуясь случаем, желаю вам крепкого здоровья, процветания и благополучия дружественному народу Соединенного Королевства».