«Փորձ է արվել իրագործել երկրորդ «նոյեմբերի 9», հաջողության պարագայում՝ երկրորդ «հոկտեմբերի 27». Կոնջորյան
«Տհաճ է, որ ընդդիմությունն իր կանոնների համաձայն խրոխտ խոսեց և գնաց»,- ասել է ԱԺ ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը՝ արձագանքելով «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանի հայտարարություններին։
Նա նշել է, թե Հայաստան խմբակցությունը երեկ հանդես էր եկել տրոյական ձիու կարգավիճակով. «Իրենց շարժման առաջնորդ հռչակված՝ նեռի՝ վեղարով ներկայացուցիչը երեկ այդ դեպքերից մի քանի ժամ առաջ Բաղրամյան փողոցում խոսում էր ներքին թշնամիների մասին՝ մատնացույց անելով ու նկատի ունենալով մեզ»։
Նա նշել է, որ ոստիկանության նկատմամբ բռնություն ու հարձակում է եղել։ Նա ահաբեկչության փորձ է որակել Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի հայտարարությունները, թե իրենք փնտրում են վարչապետին։ Նա հիշեցրել է, որ 2020թ. նոյեմբերի 9-ին էլ նույն «խառնամբոխը՝ նույն շեֆերի ուղղորդմամբ», փորձում էր գտնել վարչապետին ու հաշվեհարդար տեսնել․ «Նույն բանը՝ նույն խոսույթով, նույ ղեկավար կազմի միջոցով տեղի էր ունենում երեկ»,- ասել է նա՝ հավելելով,- «Նույն մարդկանց կատարմամբ երեկ փորձ էր արվում իրագործել երկրորդ «նոյեմբերի 9», իսկ հաջողության պարագայում՝ երկրորդ «հոկտեմբերի 27»։

"An attempt was made to implement the second "November 9", in case of success, the second "October 27"; Konjoryan
"It is unpleasant that the opposition spoke boldly according to its rules and left," said Hayk Konjoryan, the head of the NA KP faction, responding to the statements of Artsvik Minasyan, the secretary of the "Armenia" faction.
He noted that the Armenian faction acted like a Trojan horse yesterday. "A few hours before those events, yesterday, a few hours before those events, the representative of their movement, declared the leader of their movement, was talking about internal enemies, pointing and referring to us."
He noted that there was violence and an attack on the police. He described Bagrat Archbishop Galstanyan's statements that they are looking for the Prime Minister as an attempt at terrorism. He noted that on November 9, 2020, the same "mob under the direction of the same bosses" was trying to find the Prime Minister and take revenge. "The same thing happened yesterday, with the same speech, through the same leadership," he said, adding, "Yesterday, with the same people, an attempt was made to implement a second November 9, and in case of success, a second October 27."