Նիկոլ Փաշինյանն ուղերձ է հղել Միշուստինին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինին՝ Ռուսաստանի օրվա առթիվ:
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և բոլոր ռուսաստանցիներին՝ Ռուսաստանի օրվա առթիվ:
Ամեն տարի այս օրը ռուսաստանցիները նշում են երկրի պետական ինքնիշխանության հռչակումը որպես ժամանակակից Ռուսաստանի պատմության նոր փուլի սկիզբ:
Վստահ եմ, որ մեր պետությունների կառավարությունների միջև փոխադարձ հարգանքի վաղեմի ավանդույթների վրա հիմնված փոխշահավետ, բազմակողմ համագործակցությունը, ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ուղղություններով այսուհետ ևս կշարունակի զարգանալ առևտրատնտեսական, գիտական, տեխնիկական, հումանիտար և այլ ոլորտներում՝ ի շահ Հայաստանի և Ռուսաստանի ժողովուրդների:
Բոլոր ռուսաստանցիների համար այս նշանակալից օրը, հարգելի Միխայիլ Վլադիմիրի, մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, բարօրություն և հետագա հաջողություններ»։

Никол Пашинян направил послание Мишустину
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание председателю правительства России Михаилу Мишустину по случаю Дня России.
В частности, об этом говорится в послании, адресованном Михаилу Мишустину.
«Уважаемый Михаил Владимирович,
Сердечно поздравляю вас и всех россиян с Днем России.
Ежегодно в этот день россияне отмечают провозглашение государственного суверенитета страны как начало нового этапа в истории современной России.
Уверен, что взаимовыгодное, многостороннее сотрудничество, основанное на давних традициях взаимного уважения между правительствами наших государств, как в двустороннем, так и в многостороннем плане, будет и дальше развиваться в торгово-экономической, научно-технической, гуманитарной и других сферах. на благо народов Армении и России.
В этот знаменательный для всех россиян день, дорогой Михаил Владимирович, желаю Вам здоровья, благополучия и дальнейших успехов».