Չարլզ Երրորդի ծննդյան օրվա առթիվ Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է ՄԹ դեսպանատուն
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության ազգային տոնի՝ թագավոր Չարլզ Երրորդի ծննդյան օրվա կապակցությամբ այցելել է Հայաստանի Հանրապետությունում Միացյալ Թագավորության դեսպանի կեցավայր:
Ողջունելով դեսպան Ջոն Գալագերին և դեսպանատան անձնակազմին՝ նախագահը շնորհավորել է նրանց և շնորհակալություն հայտնել՝ Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև համագործակցության զարգացման գործում իրենց ներդրած ջանքերի համար:
«Վստահ եմ, որ դեսպանի գլխավորությամբ իրականացվող Ձեր աշխատանքի շնորհիվ Հայաստանի և Մեծ Բրիտանիայի հարաբերությունների զարգացման միտումը կշարունակվի և, իհարկե, արդյունքում՝ մենք միասին կկարողանանք մեր ժողովուրդների կյանքն ավելի բարեկեցիկ դարձնել»,- ասել է Վահագն Խաչատուրյանը:
Նախագահն ի դեմս դեսպանի՝ Մեծ Բրիտանիայի բարեկամ ժողովրդին հղել է իր լավագույն բարեմաղթանքները, ցանկանալով նրանց հաջողություններ և հետագա բարգավաճում:

On the occasion of Charles the Third's birthday, Vahagn Khachaturyan visited the UK Embassy
The President of the Republic, Vahagn Khachaturyan, visited the residence of the Ambassador of the United Kingdom to the Republic of Armenia on the national holiday of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, the birthday of King Charles the Third.
Welcoming Ambassador John Gallagher and the embassy staff, the President congratulated them and thanked them for their efforts in developing cooperation between Armenia and the United Kingdom.
"I am sure that, thanks to your work led by the Ambassador, the development trend of relations between Armenia and Great Britain will continue, and, of course, as a result, we will be able to make the lives of our people more prosperous together," Vahagn Khachaturyan said.
The President, in the person of the Ambassador, sent his best wishes to the friendly people of Great Britain, wishing them success and further prosperity.