«Սահմանադրության հարցը բանակցությունների սեղան բերելու փորձը խաղաղության գործընթացի տորպեդահարում է». վարչապետ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադարձել է Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցություններին՝ նշելով, որ պատրաստ են մեկ ամսում ստորագրել խաղաղության պայմանագիրը․ «Դա նշանակում է, որ խաղաղության պայմանագրի՝ այս պահին եղած տեքստը բավական հասունացած է, և կարելի է վերջին շտրիխները ճշգրտել, բերել վերջնական տեսքի՝ արդեն իսկ նախկինում երկկողմ հաստատված համաձայնությունների հիման վրա, և ստորագրել»։
Նա անդրադարձել է սահմանադրության փոփոխությունների մասին Ադրբեջանից հնչող հայտարարություններին. «Այդ հարցը կապել, փորձել բերել բանակցությունների սեղան, խաղաղության գործընթացի տորպեդահարում է։ Չեմ բացառում՝ այդտեղ կան Հայաստանի ներքին գործերին միջամտություններ իրականացնելու որոշակի միտումներ, նաև, որոշակի դեզինֆորմացիայի վրա հիմնված, Հայաստանում պրոցեսներ հարուցելու  միտումներ։ Սահմանադրության փոփոխության մասին ես խոսել եմ դեռևս 2019թ., և մեր օրակարգը բացառապես կապված է ժողովրդավարական փոփոխությունների հետ։ Մենք ասել ենք՝ սահմանադրական փոփոխությունը բանակցությունների մաս չի կարող լինել, որովհետև դա մեր ներքին, բացառապես ներքին օրակարգն է»։

"The attempt to bring the issue of the constitution to the negotiation table is torpedoing the peace process." prime minister
In a briefing with journalists, RA Prime Minister Nikol Pashinyan referred to the peace treaty negotiations with Azerbaijan, noting that they are ready to sign the treaty in a month. "It means that the current text of the peace agreement is mature enough, and the last lines can be adjusted, brought to a final shape based on the previously established bilateral agreements, and signed."
He referred to the statements from Azerbaijan about the amendments to the constitution: "Connecting that issue and bringing it to the negotiation table is torpedoing the peace process. I do not rule out certain tendencies to interfere in the internal affairs of Armenia and also, based on particular misinformation, to initiate processes in Armenia. I spoke about the amendment of the constitution in 2019, and our agenda is exclusively related to democratic changes. We have said that the constitutional amendment cannot be part of the negotiations because it is our internal, exclusively internal agenda."