«Սահմանազատման վայրի վերաբերյալ պետք է կոնսենսուս ձևավորվի». վարչապետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել է, որ սահմանազատման շարունակման վայրի վերաբերյալ պետք է կոնսենսուս ձևավորվի. «Որտե՞ղ պետք է շարունակվի սահմանազատումը, պետք է ձևավորվի կոնսենսուս․ այսինքն, համատեղ որոշմամբ կշարունակենք սահմանազատման գործընթացը»։
Իսկ Ադրբեջանը դուրս կգա՞ Հայաստանի տարածքից՝ հարցին նա պատասխանել է. «Մենք Հայաստանի 33+1 գյուղերի կենսական օկուպացված տարածքների հարցը երբեք օրակարգից չենք հանել ու չենք հանելու»։
Ըստ նրա՝ հանձնաժողովները համաձայնեցնում են կանոնակարգերը, որոնք պետք է ստորագրվեն, անցնեն ներպետական ընթացակարգերով, և դրանց հիման վրա շարունակվի սահմանազատումը։

"A consensus should be formed regarding the place of demarcation." prime minister.
Prime Minister Nikol Pashinyan said a consensus should be formed regarding where border demarcation will continue. "Where should the boundary continue? Should a consensus be formed? We will continue the demarcation process with a joint decision."
He also asked whether Azerbaijan would leave Armenia's territory. "We have never removed the issue of vital occupied territories of 33+1 villages in Armenia from the agenda and will not remove it."
According to him, the commissions agree on the regulations, which must be signed and go through domestic procedures. Based on them, demarcation will continue.