«Կա պատմական պահ՝ վերջնականացնելու խաղաղության պայմանագրի նախագիծը». Միրզոյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը ՀՀ-ԱՄՆ ռազմավարական երկխոսության ամփոփիչ նիստում հայտարարել է, որ Հայաստանը հավատարիմ է Ադրբեջանի հետ հարաբերությունների կարգավորման և սահմանազատման գործընթացին․
«Կա իրական հնարավորություն, պատմական պահ՝ վերջնականացնելու խաղաղության պայմանագրի նախագիծը, որի ստորագրումը կարող է նոր դուռ բացել տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության համար»,- ասել է նա։
«Որպես խաղաղության օրակարգի և տարածաշրջանային զարգացման տեսլականի մաս, Հայաստանը մեծապես շահագրգռված է տարածաշրջանային բոլոր հաղորդակցություններն ապաշրջափակելու հարցում՝ հիմնված երկրների ինքնիշխանության և իրավասության լիակատար հարգման, իրավահավասարության և փոխադարձության սկզբունքների հիման վրա»,- նշել է նա։

"There is a historic moment to finalize the draft peace treaty." Mirzoyan (VIDEO)
At the concluding session of the RA-US strategic dialogue, Foreign Minister Ararat Mirzoyan stated that Armenia is committed to regulating relations with Azerbaijan and the demarcation process.
"There is a real opportunity, a historic moment, to finalize the draft peace treaty, the signing of which can open a new door for long-lasting peace in the region," he said.
"As part of the peace agenda and regional development vision, Armenia is highly interested in unblocking all regional communications, based on the principles of full respect for the sovereignty and jurisdiction of countries, equality, and reciprocity," he noted.