Ալեն Սիմոնյանը և Քրիստինա Քվինը քննարկել են հայ-ադրբեջանական բանակցությունների գործընթացը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հունիսի 10-ին ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին: Քննարկվել են անվտանգային իրավիճակը Հարավային Կովկասում, հայ-ադրբեջանական բանակցությունների գործընթացը, Ադրբեջանում ապօրինի պահվող հայ ռազմագերիների վերադարձի խնդիրը:
Զրույցի առանցքում են եղել Հայաստան-ԱՄՆ միջխորհրդարանական համագործակցությանը, ինչպես նաև երկկողմ փոխգործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանում ժողովրդավարության, խոսքի ազատության և մարդու իրավունքներին վերաբերող բարեփոխումներին:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել համագործակցության ընդլայնման քննարկումներն առաջիկա փոխայցերի ընթացքում:

Alen Simonyan and Christina Quinn discussed the process of Armenian-Azerbaijani negotiations
On June 10, RA NA Speaker Alen Simonyan received US Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to RA Christina Quinn. The security situation in the South Caucasus, the process of Armenian-Azerbaijani negotiations, and the issue of the return of Armenian prisoners of war illegally held in Azerbaijan were discussed.
At the core of the conversation were a number of issues related to Armenia-US inter-parliamentary cooperation and bilateral interaction. Reference was made to the reforms related to democracy, freedom of speech, and human rights in Armenia.
An agreement was reached to continue discussions on expanding cooperation during the upcoming mutual visits.