Իսրայելի ընդդիմության առաջնորդը դուրս է եկել կառավարության կաբինետից
Իսրայելի ընդդիմության առաջնորդ Բենի Հանցը, որ ՀԱՄԱՍ-ի հետ պատերազմի սկսվելուց հետո մտել էր Արտակարգ ռազմական կաբինետ, հայտարարել է կառավարության կազմից դուրս գալու մասին․ Radar Armenia-ն տեղեկացավ BBC–ից։ Պատճառը Գազայի հատվածի հետպատերազմյան ապագայի վերաբերյալ վարչապետ Նեթանյահուի հետ ունեցած տարաձայնություններն են։
Նա նաև հայտարարել է, որ կառավարության կազմից դուրս են գալիս իր ղեկավարած «Ազգային միասնություն» կուսակցության մյուս անդամները, որոնց զինվորական կաբինետում հինգ տեղ է պատկանում:
Կիրակի օրը Հանցը հայտարարել է, որ այդ որոշումն ինք «կայացրել է ծանր սրտով»։ «Ցավոք  պարոն Նեթանյահուն խանգարում է մեր իրական հաղթանակին, որը կարդարացներ շարունակվող ցավոտ ճգնաժամը»,– ասել է նա՝ կոչ անելով վարչապետին նշանակել հաջորդ համընդհանուր ընտրությունների օրը։
Նեթանյահուն արձագանքել է Հանցին՝ ասելով․ «Բենի՛, հիմա քարոզարշավից դուրս գալու ժամանակը չէ, հիմա ջանքերը միավորելու ժամանակն է», - գրել է վարչապետը։

The leader of the Israeli opposition left the government cabinet
The BBC informed Radar Armenia that Israeli opposition leader Benny Gantz, who joined the Emergency Military Cabinet after the start of the war with Hamas, has announced his departure from the government. The reason is the disagreements with Prime Minister Netanyahu regarding the future of the Gaza Strip in the post-war era.
He also announced that other members of the "National Unity" party, which he led and held five seats in the military cabinet, are leaving the government.
On Sunday, Gantz announced that he "decided with a heavy heart." "Unfortunately, Mr. Netanyahu is preventing our real victory, which would justify the ongoing painful crisis," he said, calling on the prime minister to set a date for the next general election.
Netanyahu responded to Gantz: "Benny, now is not the time to leave the campaign; now is the time to unite our efforts," wrote the Prime Minister.