Միրզոյանը իր հույն և դանիացի գործընկերներին շնորհավոր է ՄԱԿ ԱԽ անդամ ընտրվելու կապակցությամբ
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել է Դանիայի և Հունաստանի գործընկերներին՝ այդ երկրների՝ ՄԱԿ ԱԽ անդամ դառնալու կապակցությամբ։
«Սրտանց շնորհավորում եմ իմ գործընկեր Լարս Լոկեին Դանիայի՝ ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհրդում ընդգրկվելու կապակցությամբ:
Մենք գնահատում ենք ժողովրդավարական զարգացման ոլորտում մեր կողմից հաստատված համագործակցությունը, որը անվտանգության և խաղաղության բանալին է ինչպես Եվրոպայում, այնպես էլ նրա սահմաններից դուրս: Ակնկալում ենք ՄԱԿ-ում համագործակցության ամրապնդում»,- ասված է Դանիայի Ա նախարարին ուղղված շնորհավորանքում։
Իսկ Հունաստանի պաշտոնակցին ուղղված ուղերձում Միրզոյանը գրել է. «Ջերմորեն շնորհավորում եմ իմ գործընկեր Ջորջ Գերապետրիտիսին և նրա թիմին՝ ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհրդում ընտրվելու կապակցությամբ:
Հաշվի առնելով մեր տարածաշրջանում, Եվրոպայում և դրանից դուրս ավելի անվտանգ միջավայրին նվիրվածությունն ու ընդհանուր տեսլականը՝ մենք կարող ենք միավորել ջանքերը՝ ավելի լավ արդյունքների հասնելու համար: Հաջողություն բոլորին»։

Mirzoyan congratulates his Greek and Danish colleagues on being elected as a member of the UN Security Council
RA Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan congratulated the colleagues of Denmark and Greece on the occasion that these countries became members of the UN Security Council.
"I heartily congratulate my colleague Lars Lokke on Denmark's inclusion in the UN Security Council.
We value the cooperation we have established in democratic development, which is the key to security and peace both in Europe and beyond. We expect strengthening of cooperation in the United Nations," the congratulation addressed to the Minister of Denmark said.
In the message addressed to the Greek counterpart, Mirzoyan wrote: "I warmly congratulate my colleague George Gerapetritis and his team on being elected to the UN Security Council.
Given our commitment and shared vision for a safer environment in our region, Europe, and beyond, we can join forces to achieve better results. Good luck to everyone."