«Շվեդիան Հայաստանի վստահելի գործընկերն է». Նիկոլ Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Շվեդիայի Թագավորության վարչապետ Ուլֆ Կրիստերսոնին՝ Ազգային տոնի առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Շվեդիայի բարեկամ ժողովրդին Ազգային տոնի առթիվ։
Շվեդիան Հայաստանի վստահելի գործընկերն է, և մենք կարևորում ենք Հայաստանի և Շվեդիայի գործընկերային հարաբերությունների շարունակական զարգացումը: Հայաստանը բարձր է գնահատում իր առջև ծառացած բազմաթիվ մարտահրավերների հաղթահարման գործում շվեդական կառավարության ցուցաբերած աջակցությունը։
Մեր երկրների միջև առկա բարեկամական հարաբերությունների ներկա մակարդակը հնարավորություն է ընձեռում ընդլայնելու մեր փոխգործակցությունը ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում, այդ թվում՝ Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումների առավել խթանման, ինչպես նաև Հայաստան-Եվրամիություն կապերի սերտացման համատեքստում։
Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով նոր լիցք կհաղորդենք Հայաստանի և Շվեդիայի համագործակցությանը՝ նպաստելով երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում առկա ներուժի օգտագործմանը։
Մաղթում եմ Ձեզ և Շվեդիայի կառավարությանը՝ հաջողություն և նոր ձեռքբերումներ, իսկ բարեկամ շվեդ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»։

"Sweden is a reliable partner of Armenia." Nikol Pashinyan
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated Ulf Kristersson, Prime Minister of the Kingdom of Sweden, on National Day. The message says:
"I warmly congratulate you and the friendly people of Sweden on the occasion of the National Day.
Sweden is a reliable partner of Armenia, and we value the continuous development of partnership relations between Armenia and Sweden. Armenia highly appreciates the support provided by the Swedish government in overcoming the many challenges it faces.
The current level of friendly relations between our countries provides an opportunity to expand our cooperation on both bilateral and multilateral platforms, including in the context of further promotion of democratic reforms in Armenia and closer ties between Armenia and the European Union.
I fully hope that, with joint efforts, we will give a new charge to cooperation between Armenia and Sweden, contributing to the use of existing potential in areas of mutual interest.
I wish you and the Swedish government success, new achievements, and the friendly Swedish people peace and prosperity."