Հնդկաստանի վարչապետը զորակցություն է հայտնել Հայաստանին
ՀՀ վարչապետը շնորհավորել է խորհրդարանական ընտրություններում Նարենդրա Մոդիի գլխավորած Ազգային ժողովրդավարական դաշինքի հաղթանակի առիթով:
Զրուցակիցները կարևորել են 2019 թվականին Նյու Յորքում իրենց ունեցած երկկողմ հանդիպումից հետո Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև համագործակցության տեսանելի ընդլայնումը: Նիկոլ Փաշինյանը և Նարենդրա Մոդին ընդգծել են երկու երկրների միջև համագործակցության հետագա զարգացման կարևորությունը:
Հնդկաստանի վարչապետը զորակցություն է հայտնել Հայաստանի Հանրապետությանը Լոռու և Տավուշի մարզերում տեղի ունեցած հեղեղումների կապակցությամբ:

The Prime Minister of India expressed support to Armenia
The RA Prime Minister congratulated the National Democratic Alliance, led by Narendra Modi, for its victory in the parliamentary elections.
The interlocutors highlighted the visible expansion of cooperation between Armenia and India after their bilateral meeting in New York in 2019. Nikol Pashinyan and Narendra Modi emphasized the importance of further development of cooperation between the two countries.
The Prime Minister of India supported the Republic of Armenia in connection with the floods in the Lori and Tavush regions.