Քննարկվել են Հայաստանի և Բուլղարիայի միջև ռազմատեխնիկական բնագավառում համագործակցության հարցեր
Բուլղարիայի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Բուլղարիայի պաշտպանության նախարար Աթանաս Զապրյանովի հետ։
Հանդիպմանը ներկա էր նաև Բուլղարիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Եդիգարյանը։
Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Բուլղարիա համագործակցությանը, ինչպես նաև ռազմատեխնիկական բնագավառում համագործակցության հնարավորություններին առնչվող հարցեր։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև բազմակողմ ձևաչափերով՝ ՆԱՏՕ-ի և ԵՄ շրջանակում համագործակցությանն ու տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր։
Նախարար Պապիկյանը ներկայացրել է ՀՀ զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքն ու նպատակները։

During his working visit to the Republic of Bulgaria, RA Defense Minister Suren Papikyan met with Bulgarian Defense Minister Atanas Zapryanov.
Armenian Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Bulgaria, Armen Yedigaryan, was also present at the meeting.
Issues related to Armenia-Bulgaria cooperation in defense and possibilities of cooperation in military-technical fields were discussed.
During the meeting, issues related to cooperation and regional security within the framework of NATO and the EU were also discussed in multilateral formats.