Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վրաստանի ԱԳ նախարարի հետ
Հունիսի 3-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Իլյա Դարիչաշվիլիի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ օրակարգային թեմաներ, այդ թվում՝ առաջիկա ծրագրերը՝ միտված երկու երկրների միջև ռազմավարական համագործակցության հետագա ամրապնդմանը:
Արարատ Միրզոյանը և Իլյա Դարիչաշվիլին անդրադարձ են կատարել բազմակողմ օրակարգի հարցերի:
Նախարար Միրզոյանը գործընկերոջն է ներկայացրել ՀՀ Տավուշի և Լուռու մարզերում հեղեղումների հետևանքները, աղետի գոտի ճանաչված համայնքներում իրաանացվող աշխատանքները: Ի պատասխան, Վրաստանի ԱԳ նախարարն, ըստ անհրաժեշտության, օժանդակություն ցուցաբերելու պատրաստակամություն է հայտնել:

Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с министром иностранных дел Грузии
3 июня министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с министром иностранных дел Грузии Ильей Даричашвили.
Собеседники обсудили темы двусторонней повестки дня, в том числе предстоящие программы, направленные на дальнейшее укрепление стратегического сотрудничества между двумя странами.
Арарат Мирзоян и Илья Даричашвили коснулись вопросов многосторонней повестки дня.
Министр Мирзоян представил коллеге последствия наводнений в Тавушской и Лорийской областях РА, работ, проводимых в населенных пунктах, признанных зонами бедствия. В ответ министр иностранных дел Грузии выразил готовность оказать помощь по мере необходимости.