ՍԴՀԿ-ն կիսում է ՀՀ կառավարության խաղաղության օրակարգը և վարվող արտաքին քաղաքականությունը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Սոցիալ Դեմոկրատ Հնչակյան կուսակցության Կենտրոնական վարչության ատենապետ Համբիկ Սարաֆյանին:
Վարչապետը բարձր է գնահատել ՀՀ կառավարության և ՍԴՀԿ-ի միջև ձևավորված երկխոսությունը և կարևորել պարոն Սարաֆյանի այցը Հայաստան, ինչը հնարավորություն է տալիս տեղում քննարկել տեղի ունեցող գործընթացները:
Համբիկ Սարաֆյանը նշել է, որ ՍԴՀԿ-ն կիսում է ՀՀ կառավարության խաղաղության օրակարգը, մարտահրավերները հաղթահարելուն միտված քայլերը, ինչպես նաև վարվող արտաքին քաղաքականությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են արտաքին և ներքին քաղաքականությանը, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության ծրագրերին վերաբերող հարցեր:

SDHP shares the RA government's peace agenda and foreign policy
Prime Minister Nikol Pashinyan received the chairman of the Central Department of the Social Democrat Hnchakyan Party, Hambik Sarafyan.
The Prime Minister highly appreciated the dialogue formed between the RA government and the SDHP and emphasized the importance of Mr. Sarafyan's visit to Armenia, which gives an opportunity to discuss the processes taking place on the spot.
Hambik Sarafyan noted that the SDHP is the RA government's peace agenda, the steps to overcome the challenges and the conduct of foreign policy.
The interlocutors discussed issues related to foreign and domestic policy, as well as the plans of the RA government.